Karel Chába EFT Psychologie

Časté dotazy

Je nutné využívat všechny metody, které popisujete na webu?

Ne. Vždy záleží na rozhodnutí klienta. Ke změně negativních vzorců chování na pozitivní, je možné pracovat odděleně s EFT, mentálním tréninkem anebo tyto metody vzájemně kombinovat.

Z jakého důvodu trvá konzultace minimálně 60 minut, když obvyklá délka je 50 – 60 minut?

Preferuji intenzivní způsob práce, který zaručuje maximální výsledky. Tento způsob práce považuji za efektivní pro obě strany. Pokud konzultace trvá 60 – 120 minut, není v celkovém součtu potřeba takové množství konzultací. V případě, že by byla konzultace 50 – 60 minut množství setkání a celková délka vyřešení problému se prodlužuje. Pokud k tomu přičteme i fakt, že každá cesta zákazníka na konzultaci a z ní zabírá mnoho času je tento způsob nejefektivnější.

Pokud se objednám na pozdní odpolední hodiny nebudete z těch problémů klientů již za celý den unaven?

I v tento čas se vám budu věnovat s maximální péčí a nasazením. Každý den nepřijímám více jak čtyři klienty. Je to proto, že:
- na každé sezení se vždy předem připravuji, hodnotím dosavadní výsledky, průběh práce a určuji další náplň a směr očekávaného sezení.
- cítím jako svou povinnost se každému věnovat s plným nasazením a k tomu je nutné být plně soustředěn a odpočatý – to by nebylo možné při větším počtu zákazníků.

Jak je možné, že se EFT prezentuje jako jednoduchá a velmi účinná metoda, která často pomůže tam, kde jiné postupy selhaly?


a) EFT se jako jedna z mála léčebných metod zabývá příčinou, nikoliv důsledkem
b) Tím, že odhalí příčinu problému a okolnosti jejího vzniku, ji dokáže také účinně odstranit.
c) Jestliže je možné onemocnět ,,pouze“ tím, že negativně smýšlíme, prožijeme nějaké trauma a negativní emoce nám zůstanou v těle, kde škodí, pak je i stejně jednoduché se vyléčit. Bohužel dnešní doba nám našeptává, že není možné, aby cokoli jednoduchého mohlo být účinné, a pokud do nás neříznou skalpelem a nejíme prášky, tak se nemůžeme uzdravit.

Je nutné vysadit medikamenty před nebo v průběhu léčby pomocí EFT?


Rozhodně ne! A ani vám to bez předešlé konzultace s vaším lékařem nedoporučuji. Pokud nějaké léky užíváte a metoda EFT vám pomůže, váš ošetřující lékař vám jistě poradí ukončení jejich aplikace.

Musím metodě EFT věřit, aby došlo k vyléčení?


Nemusíte. Metoda EFT nepracuje s placebo efektem. EFT používá k léčbě pouze vaše fyzické tělo a mysl, a proto má také reálné výsledky.

Jak se ve vašem těle projevují negativní emoce?


Negativní emoce narušují tělesný energetický systém. Pokud negativní emoce zůstane v těle delší dobu, dojde k poruše v našem energetickém systému a následně i k onemocnění. Energie se v tomto konkrétním problému buď zasekne, a nebo se dokonce její polarita úplně obrátí – proudí obráceně. Dnes již není žádným tajemstvím, že psychické a fyzické zdraví spolu úzce souvisejí, proto metoda EFT využívá k léčení fyzické tělo i mysl.

Nenašli jste zde odpověď na svoji otázku?


Neváhejte a kontaktujte mě, rád vám pomohu.
Udělejte první krok na cestě k životu bez zbytečných problémů a negativních emocí. Klikněte na Chci si sjednat osobní konzutaci a objednejte se ještě dnes!

Osobní konzultace a kurz vyřeší váš problém

Klikněte na Chci si sjednat osobní konzultaci anebo Chci se objednat na vzdělávací kurz a zamluvte si nejbližší termín, který vám bude vyhovovat nebo na telefonním čísle + 420 731 498 272

Chci si sjednat osobné konzultaci