Karel Chába EFT Psychologie

Sebevědomí a sebeúcta

 
Radí K.Chába
Kouč a praktik EFT

Zajímá vás, co to vlastně je sebevědomí? Chcete vědět, jak a kde sebevědomí vzniká? Chcete zjistit, jak vaše sebevědomí posílit ke své spokojenosti?

Více

Co to je sebevědomí?

Sebevědomí má zásadní vliv na všechny oblasti života. Určuje, do jaké míry si člověk uvědomuje své možnosti a schopnosti. Jak se hodnotí a jak věří ve svou schopnost obstát v životních situacích. Toto je v přímé souvislosti s tím, jak se má člověk rád a jak si sám sebe váží.

Obecně to je způsob sebevnímání se. Jak sami sebe vnímáte ve vztahu k: situacím, lidem a činnosti. Sebevědomí má stránku kognitivní (představy, myšlenky, hodnocení) a emocionální (nálady, emoce, pocity).
Sebevědomí je naprosto důležité v každém aspektu vašeho života. Lidé bez sebevědomí se jen těžko prosazují v práci, ve vztazích, mívají potíže s penězi a více inklinují k zdravotním potížím.
V článku Sebevědomí se dozvíte obsáhlé informace na téma, co to je sebevědomí.

Kdy a jak vzniká sebevědomí?

Prvotním a ve většině případů také naprosto zásadním obdobím pro vznik vašeho sebevědomí bylo rané dětství. Byly to události, vztahy, prostředí a lidé, které vás naformovaly do dnešní podoby.
Více se dozvíte v článku Jak vzniká sebevědomí?

Jak si zvýšit sebevědomí?

Musíte změnit vaše automatické negativní vzorce chování, které určují způsob, jakým vyhodnocujete v přítomném čase konkrétní situace. Vzorce chování vznikly tak, že si váš mozek uložil zkušenosti a přesvědčení, které jste si vytvořili na základě vyhodnocování vztahů a událostí. Dnes vzorce chování váš mozek používá bez vašeho vědomého přičinění zcela automaticky.
Co konkrétně to jsou vzorce chování, se dočtete v článku Vzorce chování.
Jak zvýšit své sebevědomí se dočtete v článku Jak se odstraňují negativní vzorce chování?

Osobní konzultace a kurz vyřeší váš problém

Klikněte na Chci si sjednat osobní konzultaci anebo Chci se objednat na vzdělávací kurz a zamluvte si nejbližší termín, který vám bude vyhovovat nebo na telefonním čísle + 420 731 498 272

Chci si sjednat osobné konzultaci

Příklady úspěšné spolupráce