Karel Chába EFT Psychologie

Reference

Karel Chába radí čtenářům nedělního Blesku ze dne 8.3.2015 jak se dobře rozejít

Karel Chába v živém vysílání Snídaně s Novou radí, jak si udržet manželství. Video a článek.

Karel Chába se vyjadřuje k trendu odděleného soužití partnerů. Celý článek najdete zde.

Karel Chába radí čtenářům Novinky.cz, jaké nebezpečí číhá na internetových seznamkách. Celý článek najdete zde.

Karel Chába se vyjadřuje v časopise Instinkt číslo 26/XI k psychologii hereckých manželství a projevování emocí.

Karel Chába radí čtenářům Novinky.cz, zda může návrat k expartnerovi po rozvodu fungovat. Celý článek najdete zde.

Karel Chába radí čtenářům Blesku 5.5. 2012 ve vztahové poradně.

Karel Chába radí čtenářům proženy.cz, co všechno potřebují ke zhubnutí. Celý článek najdete zde

Karel Chába radí čtenářům denníku Právo, zda je lepší zůstat kvůli dětem v manželství, které nefunguje, nebo z něho odejít. Celý článek najdete ve výtisku z 21.4.2012

Karel Chába radí čtenářům Blesk.cz, kdy je lepší se rozvést. Celý článek najdete zde

11/2010 ELLE – Našli jsme za vás: Tři alternativní léčitele
Karel Chába povídá čtenářům Elle o energetické psychologii. Celý článek najdete v časopise Elle z 11/2010

Magda

Chtěla bych Vám velice poděkovat za Vaši pomoc a jsem Vám velice vděčná, že jste mě posunul o dost dál. Vím, že mě ještě čeká dlouhá cesta, ale již jsem se rozhodla, co chci dál v životě dělat. Odcházím do Brna, najdu si novou práci a začínám studovat. Takže po spoustě let půjdu za svým snem. :-) Vše byl osud, který mi ukazoval, že jsem se v minulosti nerozhodla správně, takže mi musel dát najevo, že jsem nešla tou správnou cestou. Ještě jednou velice děkuji za Vaší pomoc, ale mám pocit, že už to zvládnu nyní sama.

Lucie

Ahoj Karle, diky, mám se výborně. zkoušky už mám skoro hotový...a musím říct, že kolem sebe slyším samou chválu :-) asi je ze mě cítit, že se cítím dobře. Spoustu problémů jsem si už odťukala, víc si věřím a cítím se šťastnější. Dokonce jsem se během testu zeptala i na nějaký nejasný otázky, což by se normálně asi nestalo. Na další zkoušce mi zkoušející oznámila, že to byl nejlepší výkon, který jsem podala za celý léta studia. Babička mi dneska řekla, že se jí dnes líbím víc než jindy (že jsem prej nějaká vylepšená). Jsem víc aktivní, nebojím se neúspěchu. No prostě super. Velký díky patří Tobě a Tvému kurzu.

Mirka

Milý Karle, chci Vám poděkovat za Vaše cenné rady a podporu během pravidelných konzultací. Když jsem Vás vyhledela na netu, už několik měsíců jsem byla v situaci, která mi odčerpávala spoustu energie, ale stále pro mě zůstávala nepřehledná, neviděla jsem řešení a dlouhodobě jsem se cítila přetížená. Je pravda, že během prvních pár sezení šlo do tuhého, bylo pro mě obtížné "přebrat si", že problém nemají ti lidé okolo mě, kteří mě iritují, ale problém mám já u sebe. Ale potom se mi obrovsky ulevilo. Konečně jsem se zase mohla začít soustředit na podstatné věci, práci, která mě baví, jako by se mi uvolnil prostor pro radost ze života. Vaše kombinace tří technik mi připadá velmi inspirativní a účinná, překvapilo mě, jak rychle jsem začala sklízet první ovoce a cítit se lépe, když jsem je používala pravidelně. Ještě jednou Vám děkuji, srdečně Vás zdravím a přeji Vám hodně úspěchů. Těším se zase někdy naviděnou.

Iva

Vážený pane Chába, rozhodla jsem se přerušit svojí docházku na osobní konzultace protože cítím že tato důležitá a pro mne velmi užitečná fáze hledání a osobního vývoje již došla ke svému naplnění a konci. Ještě jednou Vám chci poděkovat za práci kterou jste se mnou odvedl a za to co jste mi pomohl pochopit a rozpracovat na sobě samotné.

Viktor

Kurz vzorce chování mi pomohl v tom jak lépe definovat původ svých problémů a je v budoucnu lépe řešit. Kurz byl teoretický i praktický a doporučuji ho lidem, kteří chtějí něco na svém životě změnit.

Ondřej

Absolvoval jsem kurz vzorce chování, kurz se mi líbil. Myslím, že to bude dobrá inspirace pro můj další život.

Katka

Kurz mi pomohl si uvědomit svůj blok, na kterém, teď mohu začít pracovat a odstranit ho. Moc děkuji.

Pavla

Kurz Sebevědomí pana Cháby splnil má očekávání. Díky tomu, že je koncipován pro malou skupinu lidí, pan Chába se ochotně věnuje každému osobně a je dostatek prostoru na dotazy a podrobná vysvětlení. Způsob výuky mi zcela vyhovoval. Kurz probíhal v pěkném prostředí i atmosféře, není třeba mít předem nějaké obavy. Poznala jsem příjemné lidi a zjistila, že nejsem sama s podobnými problémy.

Michal

Nejvíce bych chtěl vyzdvihnout na kurzu tu věc, ze které jsme měl největší strach. Hodně jsem se bál, že budu v jedné místnosti tři dny s cizími lidmi a nebudu vědět co mám říkat, budu se o sobě bát mluvit. Opak byl pravdou, byl jsem nadšený, že můžu slyšet názory a zkušenosti druhých s jejich problémem slabého sebevědomí a hlavně, že jsem si uvědomil, že nejsem sám, kdo to řeší. Díky Karle a přeji mnoho spokojených klientů.

Jana

Z kurzu sebevědomí jsem měla strach, ale moc mi pomohl, cítím se lépe a všem co mají problém se svým sebevědomím, bych kurz doporučovala.

Marika

Kurz probíhal ve velice příjemném prostředí. Pomohlo mi to k utřídění si myšlenek a schopnosti připustit si, že chyba není v okolí, ale ve mně. Dostala jsem konkrétní návod jak změnit negativní myšlenky a návod jak se cítit dobře.

Jana

Přišla jsem na kurz v napětí, se strachem, plna očekávání, jestli mi pobyt zde přinese změnu do mého života. Postupně jsem se uvolnila, snažila se vše pochopit. Získala jsem nový pohled na věc. Teď již vím, že mohu se sebou pracovat, že si díky kurzu můžu na sobě pracovat sama. Již bude záležet na mě, jak se k tomu postavím. Kurz mi rozšířil možnosti, jakým způsobem, mohu řešit své situace, které mi znepříjemňují život. Za to velice děkuji.

Lucie

Kurz sebevědomí mi především dal. Hodně jsem se bála na kurz jít. Že to bude davová záležitost, že budu muset o sobě mluvit. Ovšem vše bylo jinak. Karel se od začátku staral o uvolněnou, přátelskou atmosféru k čemuž pomáhala jen malá skupinka účastníků. Do ničeho jsem nebyla nucena a sama od sebe jsem řekla co jsem chtěla. Karel je empatický člověk, který ochotně všem odpovídal na dotazy a po celou dobu kurzu nás všechny podporoval. Děkuji Karle a vařím, že teď budu schopna díky jasným faktům změnit svůj život.

Robin

Kurz sebevědomí mi hodně pomohl! Reagoval jsem na vítku mé známé, která mi, řekla, že nejsem sebevědomý, že to ci si mislím, že je mé sebevědomí, je moje EGO ! Klikl jsem do vyhledávače "kurz sebevědomí" , něco si o něm přečetl, nějaké reference, a už jsem objednával! Když jsme na něj přijel a začal jsme poslouchat, to co nám náš kouč přednášel. Začalo mi to "zapadat"! Mé šuplíčky s otazníky v hlavě se začaly plnit:-), a já byl spokojenýýý. Ne!, že bych naplnil všechny! Ale tyto informace a praktické metody, které jsme se na školení učili, mi pomohly najít řešení, jak na mém sebevědomí pracovat, abych ho dostal na úroveň, na které má být! Zázračný příběh? Ne!, moje zkušenost!:-) Přeji všem, kteří něco podobného řešíte, aby se rozhodli také něco proto udělat! Mnoho úspěchu! :-)

Renata Brušáková

Konečně způsob, jak si mohu sama poradit se svými mnoha problémy. Děkuji.

Helena Maříková

Jsem velmi spokojená. Na kurzu jsem se naučila metodu, které důvěřuji a věřím, že mi pomůže řešit můj problém se sebevědomím.

Jana

Díky kurzu sebevědomí budu vědět, jak nejlépe řešit negativní emoce a situace, abych se lépe cítila a neřešila, co si myslí ostatní. Už teď se cítím na lepší cestě než v minulosti.

Veronika

S kurzem jsem byla velice spokojená. Zjistila jsem, že na sobě mohu velice účinně pracovat, že vše co chci změnit záleží pouze na mě, ale díky kurzu mám velice účinný návod na to, jak změnit ten svůj život.

Lenka

Kurz je prospěšný pro lidi, kteří chtějí ve svém životě svůj každičký den změnit, aby místo trápení sebe užívali svůj život lehčeji a radostněji a pochopili své možnosti. Kurz pro mě dále znamenal setkání se zajímavými lidmi, se kterými jsem se díky tomu seznámila, což považuju pro sebe osobně také za velký přínos :) krom toho zjištění, jak velké a dalo by se říct neomezené možnosti ve svém životě člověk má a vlastně z důvodu nevědomosti vůbec nevyužívá. Váš kurz je vlastně zásadní podnět pro celoživotní PROCES :-) a o to tu přece hlavně jde! Jsem ráda, že existují lidé jako vy a kéž by jich bylo co nejvíce!

Eva

Kurz sebevedomi mi otevrel nove dvere a ukazal novou cestu (dost revolucni pro mne), kterou se mohu vydat. Tato cela metoda EFT je fascinujici a dala mi nadeji provezt mnoho pozitivnich zmen v mem zivote. Hledala jsem a mam pocit ze jsme nasla to co jsem hledala. A na "praci" s touto metodou se velmi tesim. Kurz sam o sobe byl velmi profesionalne a prijemne veden. Meli jsme dost protoru na dotazy, materialy byly dobre pripraveny. Lituji, ze takovyto kurz neni soucasti zakladniho vzdelani nasich deti. Jiste by to kazdemu z nas pripravilo lehci zivot. Mohu jen a jen doporucit kazdemu z vas.

Lucie V.

Dobrý den pane Chábo,
vím, že jsem Vám nenapsala žádnou zpětnou vazbu na naše společné sezení, které jsem u Vás zhruba před rokem ukončila a tak snad právě teď přichází ten nejlepší čas.
Jak se moje situace vyvíjela?
V říjnu loňského roku jsem ukončila pracovní smlouvu ve společnosti … – dohodou a začala jsem si pomalu hledat nové místo. Na můj vkus docela dlouho nic nevyhovovalo mým stanoveným kritériím (cca 2 měsíce), pak jsem absolvovala asi 4 pohovory a začátkem prosince jsem byla přijata do …. Nastoupila jsem od Nového roku a od té doby jenom vrním blahem, naprosto se to nedá srovnat – všechno je super – práce, volná pracovní doba, lidi a nakonec i peníze + vše kolem. Jsem stále nadšená a pořád se jen utvrzuji v tom, že nejlepší volbou bylo odejít z .…
Možná, že touto svojí euforií (najednou vidím všechno hrozně jednoduše a nikde pro mne není problém) jsem si způsobila úplně jiné myšlenky (víc si věřím, v práci mě snad jen chválí – až je mi to divné) a věřte tomu i já tomu teď už zjevně věřím – jsem ve 4. měsíci těhotenství!!!
Růžovější to už snad ani být nemůže, opravdu. Zažívám teď období neskutečného štěstí nebo nadšení, prostě se to nedá popsat. Po těch útrapách mě snad teď čeká zas něco příjemného. Budu doufat, přeci jen neříkám „hop, dokud nepřeskočím“, ale věřím a věříme všichni.
Závěrem snad tedy jen dík, že jste mi pomohl se vybrečet a vyřvat, vyplavit svůj vztek a zlost – jsem už čistá duše a o svých nepříjemných prožitcích se dnes dokážu bez problému bavit s ostatními, což je pro mne jednoznačným důkazem, že je to za mnou.
Jsem neskutečným způsobem nad věcí. V práci mi už několik lidí řeklo, že by chtěli mít takový nadhled a optimismus jako já. Chápete to? Neuvěřitelně mě to nabíjí, hlavně myšlenka : „kdyby tak viděli, kde jsem byla před rokem…“.
Už ale jen vzpomínám.
Mějte se krásně, přeju Vám mnoho pracovních úspěchů – spokojených klientů a také ať se Váš osobní život ubírá dle Vašich přání

Martin

Na kuru sebevědomí jsem si spoustu věcí uvědomil a těším se na snovou, lepší životní etapu, která je čistě v mích rukou. Kurz bych doporučil každému a povinně. Cítím se lépe.

Honza

Odcházím z kurzu sebevědomí pozitivněji naladěn. Kurz mi pomohl pojmenovat negativní pocity v mém podvědomí a dal mi návod jak s nimi pracovat.

Irina

Kurz sebevědomí pro mě byl velmi zajímavý a účinný. Po kurzu mám obrovskou chuť na sobě pracovat. Vím, že mě pomůže dosáhnout mých cílů. Tímto Vám, pane Chába moc děkuji, za vaší pozornost a trpělivost.

Martin M

Já každopádně děkuji za spoustu věcí, které mi byly předány. Kurz byl velmi příjemný. Pro zpracován srozumitelnou formou v přátelské atmosféře a měl jsem možnost naučit se techniky které mi pomůžou mé strašáky u minulosti odstranit a dívat se na sebe v lepším světle. Takže mohu vřela doporučit.

Marek

Velice spokojen s kurzem. Co se týče organizace, přístupu, poskytnutých materiálů a informací. Příjemné prostředí. Doporučuji všem, kteří mají s tímto tématem problém a chtějí s tím něco udělat.

Iva Chlapcová

Dobrý den pane Chábo,
předně Vám chci dodatečně poděkovat za informace, které jste mi předal na Kurzu sebevědomí. Myslím, že až nyní si pomalu začínám uvědomovat, jak pozitivně mě kurz i okolnosti kolem něj ovlivnily :-) . Začala jsem jednou věcí, které bych se chtěla zbavit (když se cítím nejistá, začnu mluvit rychle a nesrozumitelně) – je to věc, která mě provází od dětství. Ráda se zbavím tohoto „zlozvyku“. Jinak jsem ještě chtěla vyzdvihnout přínosnost Vaší on-line poradny, díky níž jsem se k Vám vlastně (opravdu náhodou?) dostala. Je úžasné, v kolika cizích příspěvcích jsem se našla a mohla tak získat odpovědi na mé konkrétní problémy. Takže ještě jednou i za to děkuji.
Mějte se hezky :-) )

Miroslava

Dobrý den, pane Chába,
konečně jsem se dostala k slíbené referenci a ještě jednou Vám musím poděkovat. Stále pokračuji v ťukání a v ostatních metodách EFT a cítím se skvěle.
Chtěla bych velice poděkovat panu Chábovi za pomoc a jeho profesionální přístup. Stejně jako mnoho lidí ani já neznala metodu EFT a narazila jsem na ní náhodou. Marně jsem bojovala několik let se sociální fobií. Tento stav mě omezoval převážně po pracovní stránce. S pomocí metody EFT jsem se naučila pracovat sama se sebou a s každým sezením jsem se cítila lépe a lépe. Zvýšilo se mi sebevědomí, přestala jsem na sebe klást nesmyslné požadavky a hlavně jsem si uvědomila, že cesta je cíl.
Měj te se a přeji mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě

Marie

Dobrý den, omlouvám se, že až za tak dlouhou dobu jsem se dostala k napsání referenci na EFT. Nějak jsem to časově nezvládala. Snažím se na sobě pracovat stále. Výsledky jsou opravdu hodně znát. Musím Vám opravdu hodně poděkovat za pomoc.
A teď k té referenci:
„EFT metodu jsem vůbec neznala, našla jsem jí náhodou na netu. Zpočátku jsem tomu nevěřila, že by mi mohla pomoci s pocity úzkosti, které mě trápily. Díky panu Chábovi jsem zjistila, že spoustu mých problémů tkví v minulosti, které mě trápily a omezovaly. Nasměroval mě na zpracování negativních vzpomínek, zvýšení sebevědomí, sebelásky. Dostávala jsem návody na práci doma. Zhruba po měsíci jsem pocítila, že EFT zabírá a po každé další návštěvě jsem se cítila lépe a lépe. Musím opravdu moc poděkovat za pomoc.

Martin

Pan Chába na mne působil od začátku jako profesionál, který se o svůj obor zajímá a rozvíjí se. Je otevřený všem cestám, které mohou pomoci. Vyhovovala mi jeho upřímnost a jednání. Tím, že mé problémy pochopil, se pro mne stal partnerem, což je v psychických zátěžích důležité. Motivoval mne a ukázal mi nové pohledy na záležitosti, které se dřív jevili jako problémy.

V. H.

Hezký den,
nabídku Vašich služeb v rámci metody EFT jsem objevila náhodně na netu. Bylo to v době, kdy jsem byla již smířená s faktem, že deprese jsou a budou mým stálým průvodcem po celý život a od sezení jsem si v nejlepším případě slibovala zmírnění potíží. Metodu EFT jsem neznala.
U Vás jsem se setkala s trpělivostí, vstřícností, s velkou snahou objasnit mi problém z nového úhlu pohledu a zároveň mi nabídnout nové řešení (v principu celkem jednoduché). Změny k lepšímu na sebe nenechaly dlouho čekat, i když za vším stojí naše společná práce, nic jen tak nespadlo s nebe. Rozhodně mně také prospěla Vaše důslednost. Jsem ráda, že jste mi pomohl „odlehčit“ moje žití.
Přeji Vám mnoho energie ve Vaší obtížné, ale rozhodně smysluplné práci.

V. Suk

Reference na Základní kurz vztahové komunikace pro páry a jednotlivce:
Ve všech mých dosavadních vztazích vázla komunikace a já netušil proč a viděl většinou problém u partnerky. Tento kurz mi otevřel oči. Pomohl mi odhalit chyby, kterých jsme se já i partnerka dopouštěli a nalézt řešení, jakým způsobem jim předcházet a nebo je odstranit, aby se vztah mohl dále rozvíjet a nestal se z něj stereotyp a prázdnota, která může partnery rozdělit natolik, že už nebude možné ve vztahu nadále pokračovat.Vřele kurz doporučuji všem, co mají problém s komunikací ve vztahu a nebo nevědí, jak říct, co by si od partnera ve vztahu přáli. Prostě pro všechny, co chtějí mít vztah pevně ve svých rukou a ne jen čekat na to, až se něco stane!!!

Žaneta K.

Deset let sem trpěla sociální fobií,léčila sem se u dvou psychologů ale žádný mi nedokázal pomoct,už sem se chtěla smířit s tím že svůj život budu muset prožít se sociální fobií a že se jí nikdy nezbavím. Ale jednoho dne sem objevila na internetu stránky Karla Cháby rozhodla sem se metodu EFT vyzkoušet a vyplatilo se. Metoda EFT nasměrovala můj život úplně jinam, už se nebudím ráno se špatnýma náladami už nevidím vše tak černě jako dříve, vnímám život pozitivněji a neřeším malichernosti. Moje tělo zdá se být uvolněnější a cítím se více otevřená světu,mám větší chut k jídlu a lépe spím a hlavně nebojím se lidí což bylo mým cílem.A když vidím některé lidi kolem sebe jak jsou negativní tak je mi jich líto. Život je příliš krátký na to abychom byli negativně naladěni a abychom se pořád něčím trápili. Sem prostě pozitivní člověk a hlavně sem pochopila že to jak se cítím je jen a jen na mě. Chtěla bych moc poděkovat panu Chábovi je to úžasný člověk a za vše mu moc děkuji.

Eva K.

Moje zkušenost s Eft psychologií prostřednictvím Karla Cháby je velmi pozitivní hlavně ze dvou důvodů. První důvod je VYŘEŠENÍ problému se sebevědomím, kvůli stoupající váze a nepravidelnému životnímu rytmu. Zhruba po 5ti sezeních, jsem své tělo začala opět brát takové, jako je, začala jsem si věřit. Díky tomu se zlepšilo několik dalších zásadních věci, které mě poslední roky trápily. Druhý důvod je osoba terapeuta Karla Cháby. Při sezeních jsem se vždy cítila velice pohodlně a nebála jsem se cokoliv řešit, což beru jako nezbytnou součást úspěšné terapie. Z těchto dvou důvodů tuto službu a především terapeuta Karla Chábu často doporučuji svým známým..

Lucka Ž.

Celých 15 let jsem trpěla bulimií, což mi samozřejmě velmi komplikovalo život. Kdo to zažil, nebo zažívá ví, o čem je řeč. Rozhodla jsem se, že už takto dál žít nechci a začala na sobě pracovat…. Primární terapie u jiného odborníka mi pomohla pochopit, že má nemoc nevznikla jen tak náhodou, že za ní nemohu a že je pouze důsledkem něčeho, co jsem nemohla ovlivnit. Zhruba rok a půl po ukončení této terapie jsem začala přibírat na váze a to mě znejistělo. Velmi jsem se bála, že situaci nezvládnu a vymkne se mi z rukou. Strach z toho, že budu zase prožívat vnitřní peklo mě donutil opět vyhledat odborníka. Pokračovat s prvním terapeutem jsem ovšem považovala za krok zpět – vše už bylo vyřešeno, rány z dětství odbolely, všemu jsem rozuměla…. Jenže jsem to všechno nějak neuměla používat ve svůj prospěch. Díky metodě EFT jsem se naučila propojit vědomí s podvědomím a naučila je přestat spolu bojovat a naopak začít spolupracovat. Terapie u pana Cháby mi pomohla přestat se bát sama sebe, jídla a své budoucnosti. V tom, co mě trápí, nebo jakkoliov omezuje nevidět problém, ale příležitost zvládnout to a tím se posunout zase dál. Pomohla mi najít ztracející se půdu pod nohama, začít si opět věřit, umět se pochválit a začít se mít ráda….. Prostě samá pozitiva a sociální jistoty :-) Jsem teprve na začátku, ovšem s pocitem, že vše výše uvedené mám konečně ve svých rukou! :-) Pokud tato moje zkušenost s panem Chábou pomůže někomu k rozhodnutí, budu moc ráda a držím palce!

Martin

Donedávna jsem život vnímal jako sérii problému s cílem srazit mě na kolena. Jako něco co víc formuje mě než já formuji život. Možná, že to tak i bylo, aspoň jsem tomu věřil. To se projevovalo sklony sebelítosti a ztrátě potence, což ve věku 30 let chlapovi po kterém se ženy kouknou, na sebevědomí nepřidá. Terapie EFT mi pomohla uchopit život do svých rukou, nebát se svých stínů, což se rapidně projevilo po letech kvalitním spánkem, zdravou chutí k jídlu, chápání nových překážek či neúspěchů jen jako ideální příležitosti se poučit a posunout dál bez pocitu úzkosti a také hlavně postupně se zlepšuji sexuálně což v celé kombinaci přináší větší odolnost a sebevědomí. EFT terapie je první po několika co jsem zkusil a výrazně mě staví na nohy.

Radek V.

Než jsem začal s ,,ťukáním,, nevěřil bych, že by mi to mohlo jakkoliv pomoci.
Po několika sezeních jsem cítil větší a větší úlevu a určitý druh euforie.
Nejen problém, který jsem chtěl vyřešit se postupně odbourával a spíše jsem cítil celkové uvolnění těla.
Při nástupu problému si ťukám sám na sebe a s velkým úspěchem problém mizí.
Zatím nechci hodnotit tak, že problém zcela zmizel, ale musím říci, že můj stav je asi 5x lepší než před počátkem terapie. Pro mě je to veliký úspěch, po cca. 16letech trvalých a
opakujících se migrén. Jsem přesvědčen, že budu-li v terapiích pokračovat, problém zcela zmizí.

Markéta Loflerová

Od útlého mládí mne provázel strach z pavouků.
Tento strach se časem stupňoval.Vystupňoval se až do té míry,že mi při kontaktu s pavoukem bušelo srdce,nemohla jsem dýchat a byla jsem úplně paralyzovaná.Také jsem, při vstupu do místnosti, měla zmapované všechny tečky na zdech.
Po jednom sezení s ťukáním jsou fyzické projevy pryč a nechovám se iracionálně.Pavouk asi nikdy nebude domácím mazlíčkem,ale o to mi nikdy nešlo.
Moc děkuju.

Osobní konzultace a kurz vyřeší váš problém

Klikněte na Chci si sjednat osobní konzultaci anebo Chci se objednat na vzdělávací kurz a zamluvte si nejbližší termín, který vám bude vyhovovat nebo na telefonním čísle + 420 731 498 272

Chci si sjednat osobné konzultaci